Oldal kiválasztása

Bár első pillantásra a kisállat táplálása nem tűnik bonyolultnak, bizonyos helyzetekben egy kicsit több odafigyelést igényel, hogy a kedvence fejlődéséhez és egészséges életéhez minden szükséges tápanyagot biztosítson. A jól megtervezett étrendet elsősorban a fizikai adottságokhoz kell igazítani, de a kutya jelleméhez, szükségleteihez és életmódjához is. Az aktív kutyák, például a munka- és vadászkutyák, de azok is, akiket egyszerűen izgat a természet, és szeretnek egész nap játszani és futni, egy kicsit más étrendet igényelnek az egészséges életmódhoz, és elegendő energiájuk van számos napi tevékenységhez. Ezért nagyon fontos, hogy jól tájékozódjon kedvence táplálkozási szükségleteiről, de vegye figyelembe napi tevékenységének mennyiségét és típusát is, hogy tudja, hogyan kell etetnie egy aktív kutyát.

Legyen óvatos a rágcsálnivalókkal

Bár előfordulhat a kísértés, hogy aktív kutyáját gyakran megjutalmazza kedvenc csemegéivel, soha ne feledje, hogy ezek csemegék, nem étkezések helyettesítői. Bár nagyon sok kalóriát tartalmaznak, a kutyafalatok nem rendelkeznek elegendő tápértékkel, amely a négylábúak számára szükséges, és különösen nem azok számára, akik nagyon aktívak és egész napjukat futással vagy különféle tevékenységekkel töltik. Távolról sem kell teljesen kiiktatniuk étrendjükből a rágcsálnivalókat – nagyszerű jutalom és csemege, amely mindig boldoggá teszi kedvencét, de egyben csak kiegészítője a megfelelően kiegyensúlyozott étrendnek, amely tartalmazza a megfelelő növekedéshez és növekedéshez szükséges összes tápanyagot. fejlesztés aktív háziállatok.

Az étkezési időket össze kell hangolni a tevékenységi időkkel

A gazdi frizbivel idomítja a kutyát

Ne feledje, hogy az étkezési idő soha nem lehet közel a kutya tevékenységi idejéhez, mivel ez számos gyomorpanaszokat okozhat. Ügyeljen arra, hogy legalább egy óra teljen el a tevékenység és az étkezés között, hogy elkerülje az olyan kellemetlen érzéseket, mint a hasmenés, hányás, fájdalom és egyéb emésztőrendszeri problémák. Bár az aktív kutyáknak több táplálékra és kalóriára van szükségük, más kutyákhoz hasonlóan naponta egy-két étkezést kell tartaniuk, ezért úgy ütemezze be ezeket az étkezéseket, hogy ne zavarják a nap folyamán végzett egyéb tevékenységeket. Ügyeljen arra, hogy ne hirtelen növelje az étkezés kalóriaértékét, hanem fokozatosan vezesse be ezeket a változtatásokat a kutya étrendjébe, hogy a szervezet hozzászokjon a nagyobb táplálék- és tápanyagbevitelhez.

Mit kell tartalmaznia az aktív kutyáknak szánt takarmánynak ?

A legtöbb iparilag előállított kutyaeledelen jól látható jelölések vannak arra vonatkozóan, hogy milyen típusú, súlyú és méretű kutyának szánják, de mégsem lenne rossz tudni, hogy ennek az eledelnek mit kell tartalmaznia, hogy kutyájának elegendő energiája legyen a nap folyamán. Az aktív kutyáknak időnként akár négyszer több energiára van szükségük, mint általában, ezért minden szükséges anyagot a táplálékkal kell ellátni. Kezdetben az aktív kutyáknak szánt eledelnek magas fehérjetartalmúnak kell lennie, száraztáp esetén több mint 28%, nedves táp esetén pedig 7%-nál több fehérjét kell tartalmaznia. A zsírok is nagyon fontosak, ezért a száraztápokban 20%-nál nagyobb arányban kell képviselniük, míg a nedves élelmiszerekben 5%-ot kell hogy tartlmazzanak. Tekintettel arra, hogy sok kutyának vannak problémái a csípőjével és az ízületeivel, ügyeljen arra, hogy a megfelelő működéséhez szükséges ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag táplálékot fogyasszon, sőt bizonyos esetekben bizonyos kiegészítőket is hozzáadhat étrendjéhez, természetesen mindezzel egyetértésben az állatorvosával.

Mi van, ha a kutya aktivitási szintje megváltozik?

Egy kutya labdával a szájában fut

Soha ne felejtsd el, hogy lesznek olyan helyzetek, amikor az aktív kutyáid kevésbé lesznek aktívak, mint az náluk megszokott, ezért azokon a napokon az új helyzethez kell igazítanod az étrendet. Azokon a napokon igazítsák a kalóriabevitelt a mozgásukhoz, hogy ne vigyenek be több tápanyagot, mint amennyire szükségük van, mert a legtöbb kutya hajlamos a túlevésre, és ennek következtében az elhízásra, ami súlyos és negatív következményekkel járhat az egészségére nézve. Ez a diétacsökkentés sem lehet hirtelen, hanem fokozatosan csökkenteni kell a táplálék mennyiségét és tápértékét ezeken a kevésbé aktív napokon. Bár a kutyák elhízása manapság nagyon gyakori kihívás, az alultápláltság a rendkívül aktív kutyáknál az ellenkező problémaként jelentkezhet, ezért ha ennek az állapotnak bármilyen jelét észleli, forduljon állatorvosához, hogy meghatározza, mit kell változtatnia aktív kedvence étrendjén. Az aktív kutyának valóban sok előnye van, hiszen nem csak a tréninghez és a sporttevékenységekhez lesz mindig társasága, hanem kedvence számos feladatban tud segíteni Önnek, mint például munka- és vadászkutyák, pásztorkutyák, de azokat is, akik a rendõrség és a mentõk soraiban találták meg élethivatásukat. Ahhoz, hogy egészségesen élhessenek, és elegendő erejük és energiájuk legyen ahhoz, hogy minden tevékenységüket gond nélkül elvégezhessék, szükségleteikhez igazodó táplálékot kell biztosítani számukra. Ne felejtsük el, hogy a fizikai aktivitás mellett a kutyáknak mentális stimulációra is szükségük van, hogy ne unatkozzanak és elkerüljék a nem kívánt viselkedésüket. Az aktivitási szint mellett, amikor kutyája étkezését szervezi, vegye figyelembe a kutyája korát, súlyát és fajtáját is, amelyek kulcsfontosságúak az ételek optimális mennyiségének és összetételének meghatározásához.